Hogyan maradhatunk versenyképesek egy olyan világban, ahol az ügyfelek egyre inkább a digitális megoldásokat keresik?
Napjainkban a digitális eszközök rohamosan fejlődnek, minden méretű vállalatot kihívás elé állítva, hogyan tartsanak lépést a technológia fejlődésével és hogyan tudják minél egyszerűbben alkalmazni az új megoldásokat.
Éppen ezért minden esetben első lépésként meg kell határoznunk az átalakulás útját, melynél legnagyobb segítségre a kis- és középvállalkozásoknak (KKV-knak) van szükségük. Itt van szükség egy olyan segítő kézre, amely széles iparági ismeretekkel, valamint az emberi szakértelem kombinációjával rendelkezik.
Az elmúlt években, a világ többi részével együtt, Európa is átélte a COVID-19 pandémiát, amely jelentős hatással volt a digitalizációra is. A személyes kontaktálások csökkenése azt jelentette, hogy szinte mindent digitálisan vagy távolról kellett elvégeznünk. Ahhoz, hogy sikerrel vegyük az új kihívásokat, át kellett alakítanunk a munkavégzés, a kommunikáció és természetesen a vásárlás és értékesítés módját is egyik napról a másikra. A kultúra váltás pozitív hozadékaként a digitalizáció nagyon rövid idő alatt felgyorsult, különösen olyan területeken, mint a távmunka, az e-kereskedelem vagy az automatizáció. Reagálási időtől és megoldástól függően immáron nem csak a nagyvállalatok és a kis- és középvállalkozások között tapasztalhatunk nagy eltéréseket, hanem az egyes területeken belül a kis- és középvállalkozások között is. – Igaz a mondás: Aki kimarad az lemarad.
Ezt támasztja alá az Európai Bizottság álláspontja is, miszerint a nagyvállalatok sokkal inkább digitalizáltak, mint a KKV-k, különösen a felhő használata vagy a közösségi média tekintetében. Ez a hátrány a digitalizáció értékének felismerésével és kihasználásával azonban könnyedén növekedést jelenthet a kis- és középvállalkozások (KKV-k) számára, melyet a pandémia alatt is megtapasztalhattunk.
Számok a digitalizációs valóságról
Bár 2019-ben az európai kisvállalatok 76%-a prioritásként kezelte a digitalizációt, de csak minden második vállalat használt innovatív felhő alapú technológiát a mindennapok során. A COVID-19 okozta változások hatására a rugalmas munka és a home office vált az „új normává”, ugyanakkor nem szabad megfeledkeznünk az IT biztonságról.
Az Európai Unió (EU) milliárdokkal támogatja tagállamait a digitalizációban, pályázatokon és egyéb programokon keresztül, szem előtt tartva a kis- és középvállalkozások versenyképességének fenntartását a digitális megoldások beszerzésének lehetőségével. A legtöbb digitális megoldás nem váltja ki az emberi munkaerőt, segítségével időt és energiát spórolhatunk meg, hogy a felszabaduló erőforrásokat átcsoportosítva a dolgozóknak több szabadsága maradjon a kreativitásra, az innovációra, a megoldások és szolgáltatások fejlesztésére.
Soha nem késő elkezdeni átalakítani egy vállalkozást vagy szervezetet egy magasabb szintű növekedés és versenyképesség elérése érdekében!
Közös célunk, hogy segítsünk minden iparágban működő vállalkozásnak növekedni, és új megoldásokat elsajátítani időről-időre.
Nézd meg, hogyan lehet vállalkozásod AI Ready a GINOP Plusz 3.2.1 Pályázat segítségével!