A Microsoft 2023. Novemberében mutatta be legújabb csapatmunka támogató eszközét a Microsoft Loop-ot, mellyel új korszak kezdődött a digitalizációban és a csapatmunkában.
A Loop segítségével előtérbe kerülnek az interaktív együttműködést támogató felületek, melyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy jegyzeteket, fájlokat, képeket és sok más tartalmat osszanak meg közvetlenül a Teams és az Outlook alkalmazásban.
Az alábbiakban igyekszünk összefoglalni, hogy mi is pontosan a Loop és hogyan működnek a főbb funkciói.
Mi az a Microsoft Loop?
A Microsoft Loop egy új eszköz, amely a Microsoft 365 szolgáltatáson belül, összekapcsolja a csapatokat, a tartalmakat és a feladatokat különböző eszközökön és alkalmazásokon keresztül, lehetővé téve a gördülékenyebb csapatmunkát.
A Microsoft Loop három fő elemből áll:
1. Loop Component (Összetevők)
A Loop Összetevők, egy olyan bővítmény a már jól ismert Outlook, Office Online és Teams szolgáltatáson belül, melyek segítségével úgy kezelhetjük feladatainkat és oszthatunk meg információkat, hogy nem kell kilépnünk az adott alkalmazásból. A Loop Összetevőket sokféleképpen használhatjuk, például egy Loop oldalon, az Outlook alkalmazásban, Teams csevegésben, Teams értekezletre készülve vagy közben, sőt akár egy dokumentumon dolgozva a Wordben is. A komponensek lehetnek feladatlisták, táblázatok, jegyzetek, állapot követők és egyéb olyan funkciók, amire a közös munka során szükségünk lehet. Használatához egyszerűen kattints a „Loop összetevők létrehozása” gombra az adott alkalmazásban és már kezdhetjük is a közös munkát.
2. Loop Workspace (Munkaterületek)
A Microsoft Loop munkaterületek, olyan virtuális központok, ahol minden fontos információt összegyűjthetünk a csapatunk számára, melyre szükségünk lehet egy-egy projekt kapcsán. Felépítése hasonló a SharePoint Online szolgáltatáshoz, azonban működése az új megközelítés következtében nagyobb interakciót enged. Ezeken a közös felületeken hatékonyabban szervezhetjük a munkát, nyomon követhetjük, hogy ki min dolgozik, történt-e állapot változás az egyes feladatokon valamint vezethetjük a közös célokat, mérföldköveket.
3. Loop Pages (oldalak)
A Loop munkaterületet Loop oldalak alkotják, melyeken egyaránt vezethetjük a projektünk részfázisait, de akár különálló kisebb projekteket is. A Loop oldalak rugalmas felületet biztosítanak a csapatmunkához az online felületen valamint mobilalkalmazásban. A Loop oldalakat használhatjuk egyénileg, csapatban valamint integrálhatjuk a különböző Microsoft 365 alkalmazásokkal is, link küldése vagy Loop Összetevők beágyazásával.
A Loop oldalakon lehetőség van:
- A „/” beírásával felfedezni a beszúrható tartalomtípusokat.
- A „@” beírásával embereket említeni vagy fájlt linkelni.
- A „:” beírásával megnyitni az emoji választót.
A Microsoft Loop és integrációi
A Microsoft Loop egyik kulcsfontosságú jellemzője, hogy a Microsoft 365 szolgáltatásba integrálja a Fluid Framework platformot, ezáltal lehetővé válik a felhasználók számára az együttműködés különböző Microsoft 365 alkalmazások között, tovább növelve a csapatmunka hatékonyságát.
A Fluid Framework dinamikus, közös tartalomkészítést tesz lehetővé, amely lehetőséget nyújt a csapatok számára, hogy zökkenőmentesen dolgozzanak együtt különféle tartalomtípusokon a már megszokott alkalmazásokban. Ezek a funkciók és elemek teszik a Microsoft Loop-ot egy hatékony eszközzé a csapatmunkához és a projektek kezeléséhez, segítve a gördülékeny és hatékony együttműködést a digitális munkavégzés során.
Bár a Microsoft Loop még viszonylag új, már most óriási lehetőséget jelent a hatékonyabb csapatmunka és projektmenedzsment terén. Minél hamarabb kezditek el használni a Loopot a csapatoddal, annál jobban fel lesztek készülve a modern munkavégzés és a projektek kihívásainak kezelésére.
Ha szeretnél további újdonságokat megismerni és új funkciókat megtanulni, regisztrálj az S32 Café – ingyenes webinárium sorozatunkra!